IDEJU MĀJA

2ANNAS PROJEKTORS dodas tūrē pa Latvijas skolām

22. Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS projekts PROJEKTORS no 28. februāra līdz 8. martam viesosies piecās Latvijas pilsētās, lai jauniešus iepazīstinātu ar aktuālākajām Baltijas īsfilmām un dotu iespēju pašiem piedalīties īsfilmu veidošanas meistarklasēs.

 

Jau kopš 2007. gada Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS sezonas sākumā dodas Latvijas tūrē, lai dažādos reģionos demonstrētu īpaši atlasītu iepriekšējā gada festivāla īsfilmu programmu, tādējādi veicinot kultūras centralizācijas mazināšanu Rīgā un kino kultūras attīstīšanu Latvijas novados. Šāda Latvijas tūre jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un 2011. gadā ieguvusi nosaukumu PROJEKTORS.

 

Turpinot 2016. gadā veiksmīgi aizsākto sadarbību, arī  šogad 2ANNAS PROJEKTORS uzmanība tiek vērsta tieši uz vidusskolu apmeklēšanu, sniedzot savu ieguldījumu kino izglītībā Latvijā.  Līdzās Baltijas īsfilmu programmas demonstrēšanai, 2ANNAS PROJEKTORS piedāvās jauniešiem īsfilmu veidošanas meistarklases, kurās būs iespējams iegūt zināšanas par īsfilmu radīšanas procesu un praktiskas iemaņas filmēšanā. 2ANNAS PROJEKTORS meistarklašu mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas un interesi par kino, tai skaitā specifisko īsfilmas žanru, kā arī attīstīt iemaņas vizuāli prezentēt sabiedrībā aktuālas tēmas.

 

Meistarklases vadīs režisors Reinis Spaile, kas 2015. gadā par savu filmu “Tukšās zemes ritmi” ieguva 2ANNAS Baltijas īsfilmu konkursa diplomu, un pieredzējušie operatori Jānis Indriks un Jānis Jurkovskis.

 

2ANNAS PROJEKTORS 2017 komanda viesosies piecās Latvijas mācību iestādēs: Tukuma 2.vidusskolā (28.februārī), Talsu Valsts ģimnāzijā (1.martā), Aizputes jauniešu “Ideju mājā” (2.martā), Jēkabpils Valsts ģimnāzijā (7.martā), Ludzas bērnu un jauniešu centrā (8.martā).

 

Sadarbībā ar Rīga TV24 labākās meistarklašu īsfilmas autors tiks aicināts savu darbu prezentēt tiešajā ēterā televīzijā.

 

Projekts top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vides Filmu Studiju, BB Rental, Rīga TV24, Aizputes jauniešu “Ideju māju”, Tehniskās jaunrades namu “Annas 2” un Virtuālo Studiju ”URGA”.

 

Par festivālu:

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas

festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā

pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

 

Foto – A. Vilāne

 

Plašāka informācija:

projektors@2annas.lv

Facebook: 2ANNAS PROJEKTORS

www.2annas.lv