IDEJU MĀJA

Sestdienas pieturvieta – Aizpute

2015. gada 3. oktobrī  festivāla „Vadātājs” pietura būs „Ideju māja” Aizputē, Katoļu ielā 5. Festivāla programma Aizputē ietvers mūzikas koncertus, etīžu teātri un īsfilmu programmu. 

Programma (17.00-20.00):

Vokālā grupa „Anima Solla” dibināta 1998. gadā Jumpravā. Anima Solla vienlaikus iestudē trīs dažādas koncertprogrammas – garīgo mūziku, latviešu komponistu skaņdarbus un latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī džeza un populāro mūziku. Ansambli interesē ne tikai dažādu mūzikas žanru apguve, bet arī iepazīšanās ar atšķirīgu stilu mūziku – sākot ar renesanses laika skaņdarbiem līdz pat 21. gadsimta komponistu sacerējumiem. Vokālā grupa koncertē galvenokārt a cappella, taču labprāt bagātina savu uzstāšanos arī ar instrumentālu pavadījumu – veidotas kopīgas programmas gan ar bigbendu, gan džeza grupu, gan kokļu ansambli. Šobrīd grupas sastāvā ir sešas dalībnieces: Ilze Klismete – I soprāns, Sniedze Veiskate – I soprāns, Krista Audere– II soprāns, Irīna Mihailovska- II soprāns, Sintija Šmite – III soprāns, Anna Puriņa – I alts, Līva Dāce – II alts.

„Nerten” ir Latvijā vienīgais etīžu teātris, kura radītāji ir literāts un žurnālists Toms Treibergs un mākslinieks Svens Kuzmins. Kā viens, tā otrs teātrī darbojas kā dramaturgi, režisori un aktieri vienā personā. Desmit gadu laikā «Nerten» no teātra draugu loka kļuvis par plašāk pazīstamu zīmolu gan Rīgā, gan ārpus tās.

Ansamblis „Manta” 2014. gadā ne tikai saņēmis Zelta Mikrofonu par labāko alternatīvās mūzikas albumu, kā arī Alternative.lv gada balvu, bet arī pavisam nesen vinila plates formātā laidis klajā savu debijas albumu „Manta”.

Visa vakara garumā tiks demonstrēta Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma (režisori: Jānis Ābele, Alise Zariņa, Liene Linde, Una Rozenbauma, Marta Herca, Jurijs Skorobogatovs, Valērijs Oļehno, Madara Didrihsone, Dāvis Kaņepe), kā arī Latvijas mūzikas video izlase „Videoritmi”.

Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīves vietas un vecuma. Bez ieejas maksas.

 

 

Ceļojošais festivāls “Vadātājs” ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā Vadātājs piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku.

Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība „Hi” un ansamblis „Manta” sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu.

 

Festivālu “Vadātājs” organizē biedrība „HI”, Kalnciema kvartāls, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

„Vadātājs” norisēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivals un @vadatajsfest Twiterī.

Vairāk informācijas:

Una Meiberga
t. +37129402027

una.meiberga@gmail.com